Malotraktor AGZAT vyrobený na SLOVENSKU

najdôležitejší rozdiel je v prevodovke

Verný a spoľahlivý pomocník do každej záhrady.

Malotraktor AGZAT zvládne všetky práce potrebné na poli a v záhrade, so zapojenou vlečkou prevezie náklad do 550 kg. Môžete s ním orať, kypriť, brániť, prihrňovať, sadiť zemiaky, kosiť, a podobne.

Osvedčený je malotraktor AGZAT s jedinečnou prevodovkou odlišnou od ostatných značiek, pretože využíva prevod cez čelné a kužeľové kolesá, a nie cez tzv. šnekový (závitovkový) prevod, ako iné malotraktory. Je to jeden z mála poctivých strojárskych výrobkov, ktorý sa kompletne vyrába na Slovensku,

Čo je to vlastne diferenciál: Pri prejazde zákrutou sa vnútorné koleso točí na menšom polomere ako vonkajšie koleso, ktoré sa teda musí otáčať rýchlejšie. Keby boli kolesá spojené napevno jedným hriadeľom, dochádzalo by k ich šmýkaniu na vozovke a tým aj k ťažkému ovládaniu pri prejazde zákrutou – bola by nutná veľká ovládacia sila na riadidlách. Zariadenie vyrovnávajúce obvodové rýchlosti vonkajšieho a vnútorného kolesa sa nazýva diferenciál. S jeho použitím je toto ovládanie ľahké. Ale môže nastať aj situácia keď jedno z kolies preklzuje, napr. na ľade alebo na blate, vtedy je možné použiť uzávierku diferenciálu, ktorá vyradí diferenciál z činnosti a vtedy prenášajú obidve kolesá plný krútiaci moment, sú akoby spojené na pevno.

Agzat má v štandardnej výbave PROFI prevodovku s dvoma bočnými vývodovými hriadeľmi, tri rýchlosti vpred a jednu vzad, držiaky závažia, 4 ks 5 kg závaží a jedno 33 kg závažie, kolesá so šípovými pneumatikami s priemerom 5.00 – 12″ s uzávierkou oboch kolies (4 polohy), odstredivú spojku s priemerom 120mm, radiacu páku na prevodovke, vysunutú a ľahko dostupnú obsluhe. Pri správnom nastavení uzávierky na kolesách je tento typ Agzat KLASIK veľmi dobrý pomocník pri orbe, a ľahko sa s ním manipuluje aj pri otáčaní.

Malotraktory AGZAT tu                Prezentačne video tu

MALOTRAKTOR AGZAT S MOTOROM RATO RV 225      


Firma Šálek s.r.o. produkuje kompletné, viac funkčné štvorkolesové malotraktory do 59HP vrátane širokej škály prídavného zariadenia. Firma Pavel Šálek sídli v srdci Hanej v meste Prostějov. Malotraktory z Prostějova majú tradíciu nielen v Českej republike, ale aj v Európe už vyše pol storočia veď prvý malotraktor opustil brány Prostějova v roku 1955.

Malotraktory Šáek s.r.o. ako základné hnacie jednotky v spojení so širokou škálou pracovného náradia nájdu uplatnenie predovšetkým tam, kde sú kladené požiadavky na jednoduchú ovládateľnosť, pohyblivosť, hospodárnosť v prevádzke a najmä tam, kde nasadenie veľkých kolesových traktorov je neekonomické, ako je napríklad mechanizácia v špeciálnych oblastiach poľnohospodárskej výroby , viniciach, sadoch, záhradníctve, lesníctve, škôlkach a komunálnych službách alebo pri vnútropodnikovej doprave.

4 kolesové malotraktory tu             Videa o malotraktorov tu 

         


Malotraktor Vari vyrobený v Českej republike tvorí radu širokého príslušenstva pre najrôznejšie použitie. Je to stavebnicový systém, ktorého je viac druhov motorov a prevodovky, s ktorými je možné používať najrôznejšie pracovné náradie k orbe, sadeniu, vyorávaniu, k preprave, kultivácii, rekultivácii, bráneniu, koseniu, odhŕňaniu a k iným účelom. Stroje sú určené hlavne pre záhradkárov, pestovateľom, firmám na údržbu komunikácií a verejných priestranstiev komunálnej sfére a pod. Ponúkame širokú škálu príslušenstva a adaptérov.

Malotraktory VARI tu

Malotraktor VARI KOHLER Command Pro CV 224 OHV    Malotraktor VARI Jikov 1453 prevodovka DSK317


Popredný výrobca záhradnej techniky na Slovensku. Špecializujeme sa na výrobu a vývoj príslušenstva pre malotraktory a kultivátory značiek AGZAT, VARI, GUDE a KF. Naša výroba funguje už od roku 1997, naše skúsenosti v odbore sú teda naozaj bohaté. Veľmi známym výrobkom je naša bubnová kosačka RKT, ktorú vyrábame a postupne zdokonaľujeme už od spustenia výroby záhradnej techniky. Na rotačnú kosačku RKT teda u nás môžete zakúpiť ktorýkoľvek náhradný diel. Veľmi obľúbenými sa postupne stávajú aj naše prepravné vozíky PVT, ktoré ponúkame v 3 verziách. Brzdený vozík TECAK spĺňa všetky podmienky pre jazdu po cestných komunikáciách v kombinácii s malotraktorom. Taktiež sme hrdí na čoraz častejšie vyhľadávaný dvojkolesový nosič náradia NNT-2 pre AGZAT a VARI, a v jari Vašu prácu zásadne uľahčí sadzač zemiakov SZT-1. S naším sadzačom zemiakov Slovenskej výroby dokážete Vaše zemiaky posadiť veľmi presne. Následné osypávanie a vyorávanie zemiakov bude teda za použitia malotraktora naozaj hračkou.

Produkty TU

 Privesny vozik ANV 400 Brzdený AGZAT,VARINosič náradia dvojkolesový NNT-2 5x12Sadzač zemiakov SZT-1 za MT AGZATBubnová kosačka RKT-710 systém 80 mm VARI


Rozdiel v prevodovkách AGZAT vs VARI

Prevodovka s diferenciálom samotná AGZAT

AGZAT

– Priemer spojky 120 mm aj 80 mm !!!

diferenciálový prevod kolies

– s pojazdom, 3 rýchlosti vpred a jedna vzad

-3x vývodový hriadeľ na pohon príslušenstva 

– rýchla uzávierka oboch kolies pomocou samostatnej páky

-Prevod cez čelné a kužeľové kolesá

VARI

-Priemer spojky 80mm

-Rýchlosti 3 vpred + 1 vzad

-Šnekovy prevod (rýchlejšie opotrebovateľny matérial)